خانه / Uncategorized / بازی های داخل سالن آسیا/ سوارکاران عازم ترکمنستان شدند

بازی های داخل سالن آسیا/ سوارکاران عازم ترکمنستان شدندعلی رحمتی با اسب کیووادیس، داوود پوررضایی با اسب فیلیسیانو، علی رضا عامری با اسب فلائینگ، شراگیم حبیبی با اسب والدو نفرات اعزامی به این رقابت ها هستند.
این بازی ها از 26 شهریور ماه تا 5 مهر ماه در عشق آباد برگزار می شود.
سرپرست تیم سوارکاری اعزامی ایران به بازی های داخل سالن آسیا درباره اعزام زودهنگام سوارکاران به خبرنگار ایرنا گفت: اسب های انتخابی برای سوارکاران اعزامی ایران به این بازی ها بر اساس پروتکل کشور میزبان از اول مردادماه امسال در باشگاه ابرش تهران تحت کنترل دامپزشک قرار گرفتند.در بدو ورود اسب ها آزمایش های لازم اعمال شد.
رضا کاظمیان اضافه کرد: این اسب ها به مدت 21روز تحت نظارت بودند که مشکلی هم برای اعزام به این رقابت ها نداشتند . بر این اساس چهارسوارکار به همراه پنج اسب به این بازی ها اعزام شدند.
وی درباره قرنطینه اسب ها در ترکمنستان گفت: در کشور میزبان هم اسب ها از سوم تا 24 شهریورماه به مدت 21 روز قرنطینه می شوند. بر اساس برنامه ای که سرمربی تیم در نظر گرفته است سوارکاران می توانند تمرینات خود را در مدت قرنطینه انجام دهند.
سرپرست تیم اعزامی سوارکاران به بازی های داخل سالن آسیا گفت: تیم سوارکاری ایران از طریق مسیر زمینی به ترکمنستان اعزام می شود و در تمام طول مسیر یک دامپزشک در کنار ملی پوشان حضور دارد تا وضعیت اسب ها را کنترل کند.
دبیر فدراسیون سوارکاری اضافه کرد: تمامی هزینه های این اعزام به عهده فدراسیون است. ما تلاش کردیم با رایزنی های بسیارنظر مساعد کمیته ملی المپیک را برای اعزام تیم به ترکمنستان جلب کنیم . براین اساس مسئولیت تمام کارها، قرنطینه، مجوز خروج اسب ها و هماهنگی ها با فدراسیون سوارکاری است.
به گفته کاظمیان این بازی ها اهمیت زیادی برای سوارکاری دارد که امیدواریم با کسب بهترین نتیجه نگاه مسئولان ورزشی کشور را به ورزش سوارکاری تغییر داده و بتوانیم حرف های بیشتری برای بازی های آسیایی 2018جاکارتا داشته باشیم.
رقابت های سوارکاری در روز های 30شهریور و اول مهرماه در دو بخش تیمی پرش از مانع 135 سانتیمتر و انفرادی و پرش از موانع 145 سانتیمتر برگزار می شود.
کاروان ایران با 214 ورزشکار شامل 148مرد و 66 زن و در 20 رشته ورزشی فوتسال، تنیس روی میز، کینک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه در سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت می کند.
کاروان ایران با 82 ورزشکار در چهارمین دوره بازی ‌های داخل سالن آسیا در کره جنوبی با سه مدال طلا، 6 نقره و دو برنز در رده ششم ایستاد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاده انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari