خانه / Uncategorized / حمله اینترنتی به پرونده پزشکی فوتبالیست های مشهور/ فیفا محکوم کرد

حمله اینترنتی به پرونده پزشکی فوتبالیست های مشهور/ فیفا محکوم کردخبر حمله این نفوذگران که گفته می شود از منبع روسیه بوده است، روز گذشته – سه شنبه – منتشر شد. این نفوذگران اینترنتی به پرونده فهرست 25 بازیکن حاضر در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی دسترسی پیدا کردند و نام آنها را منتشر کردند. این 25 بازیکن فوتبال در جریان برگزاری جام جهانی 2010 اجازه مصرف داروهای ممنوعه را به دلایل پزشکی داشتند.
به گزارش تارنمای اخبار ورزشی ساکروی، این گروه نفوذگر با نام «فنسی بیرز» یا «خرس های دوست داشتنی» روز سه شنبه به سندی نفوذ کردند که نشان می دهد در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، 25 بازیکن نظیر کارلوس ته وز، دیه گو میلیتو، خوان سباستین ورون و گابریل هاینزه از تیم ملی آرژانتین اجازه مصرف داروهای ممنوعه را به دلایل پزشکی داشتند.
نام «درک کویت» مهاجم هلند و ماریو گومس مهاجم آلمان نیز در این فهرست به چشم می خورد. در این فهرست موادی که برخی بازیکنان به دلایل پزشکی اجازه مصرف یافته اند شرح داده شده است.
در این سند، هیچ اشاره ای به اینکه این بازیکنان مقررات ضد دوپینگ را نقض کرده اند، نشده است.
فیفا در بیانیه ای با انتقاد از اقدام این گروه نفوذگر نوشت: فیفا به شدت دسترسی غیرقانونی به اطلاعات به ویژه اطلاعات شخصی و پزشکی ورزشکاران را محکوم می کند. انتشار این اطلاعات نقض واضح محرمانگی ورزشکاران است و مبارزه با دوپینگ را تهدید می کند. فیفا به تمام موارد بالقوه نقض مقررات ضد دوپینگ، براساس مقررات سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) رسیدگی می کند.
این فهرست بخشی از اطلاعات منتشر شده است که براساس آن ادعا شده 160 بازیکن فوتبال در سال 2015 دوپینگ کرده اند.
این گروه نفوذگر اعلام کرده است: این سند را از وادا بدست آورده و به آزمایش های انجام شده در سراسر جهان مربوط است.
این گروه نفوذگر همچنین اعلام کرد: می توانید به اسناد وادا که نشان می دهد بیش از 150 بازیکن در سال 2015 دوپینگ کرده اند، نگاهی بیندازید. سال آینده این تعداد به 200 ورزشکار افزایش می یابد.
سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ در واکنش به این خبر، دسترسی به اطلاعات سوابق پزشکی از طریق نفوذ به سیستم این نهاد را رد کرد.
وادا اعلام کرد: این نهاد آگاه است که گروه جاسوسی سایبری بار دیگر اطلاعاتی را به ویژه اطلاعات محرمانه معافیت های پزشکی ورزشکاران را منتشر کرده است. وادا محرمانگی داده ها را بسیار جدی می داند. ذی نفعان می توانند مطمئن شوند سیستم وادا امن است. در فرایند معافیت های پزشکی، ورزشکاران می توانند اجازه مصرف شیوه یا داروی ممنوعه ای را برای درمان یک بیماری پزشکی دریافت کنند. این برنامه بخش ضروری ورزش است.
وادا افزود: اقدام مجرمانه گروه جاسوسی سایبری که به دنبال تضعیف برنامه معافیت های پزشکی و فعالیت های وادا و شرکای آن در محافظت از ورزش است، نقض آشکار حقوق ورزشکاران محسوب می شود.
ورزشی**1584
مترجم: مولوی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari