خانه / Uncategorized / یونیورسیاد 2017 چین تایپه؛تکواندوکار دختر ایرانی به نیمه نهایی صعود کرد

یونیورسیاد 2017 چین تایپه؛تکواندوکار دختر ایرانی به نیمه نهایی صعود کردبه گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اعزامی ایرنا به بیست ونهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان در چین تایپه، در چهارمین روز رقابت ها، ملیکا میرحسینی به نیمه نهایی وزن 67 کیلوگرم صعود کرد تا مدال برنز خود را قطعی کند.
در وزن 67 کیلوگرم ملیکا میرحسینی ابتدا 11 بر 8 اولیا میوتس از روسیه را مغلوب کرد. در مبارزه بعدی آنیکا گودل از لهستان مقابل میرحسینی حاضر نشد تا ملی پوش ایران به یک چهارم نهایی صعود کند. او در مبارزه بعدی چنگ چن از چین را برد و به نیمه نهایی صعود کرد تا مدال برنزش قطعی شود. حریف بعدی میرحسینی از چین تایپه است.
در وزن 58 کیلوگرم هادی تیران ولی پور ابتدا المرزوقی از امارات را 21 بر یک مغلوب کرد و در یک هشتم نهایی برابر سوزوکی از ژاپن به میدان خواهد رفت.
در وزن 80 کیلوگرم امیرحسین امیدی 21 بر صفر مقابل التوبی از عمان به برتری رسید اما در یک هشتم نهایی در مصاف با وی تینگ لیو از چین تایپه در یک مبارزه بحث برانگیز 16 بر 15 بازنده شد.
در حالی که امیدی 15 بر 13 از حریف خود پیش بود و تنها یک ثانیه به پایان مسابقه زمان باقی بود حریف تایپه ای ضربه سه امتیازی سر زد که مربیان و ورزشکار ایران معتقد بودند زمان تمام شده و امیدی به بیرون از تاتامی رفته اما شرایط داوری به سود میزبان بود و اعتراض ایران بی نتیجه ماند تا امیدی حذف شود. البته تکواندو کار کشورمان می توانست این یک ثانیه آخر را بهتر مدیریت کند تا کار به اتفاقات بعدی نکشد.
نعمت خلیفه و مربیان ایران به شدت به تصمیم داوران معترض بودند و امیدی وسط تاتامی نشسته بود اما در نهایت شرایط میزبانی به ضرر ایران تمام شد.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از 28 مرداد ماه با رقابت ورزشکاران در 21 رشته ورزشی آغاز شده و هشت شهریور با معرفی برترین های جهان پایان خواهد یافت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@همراه شوید.
ورزشی**1828 ** 1701
خبرنگار: خدیجه روزبهانی انتشاردهنده:حمید قدیمیانتهای پیام /*


درباره gohari