خانه / Uncategorized / یونیورسیاد 2017/تیم والیبال دانشجویان ایران بدون شکست از مرحله گروهی صعود کرد

یونیورسیاد 2017/تیم والیبال دانشجویان ایران بدون شکست از مرحله گروهی صعود کردبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، تیم والیبال دانشجویان ایران در پنجمین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی باز یهای دانشجویان جهان امروز جمعه به مصاف کانادا رفت و با نتیجه 3 بر صفر (25 بر 19، 25 بر 15 و 25 بر 16 ) به پیروزی رسید.
ایران پیش از این موفق شده بود تیم های قبرس، امارات، آرژانتین و سوئیس را شکست دهد و با پیروزی امروز خود، مقتدارانه به عنوان صدرنشین گروه چهارم به دور بعد صعود کند.
نماینده دانشجویان کشورمان در دور بعدی مسابقات به مصاف تیم دوم گروه C که احتمالا جمهوری چک است، خواهد رفت.
مسعود آرمات سرمربی تیم والیبال دانشجویان ایران بعد از پیروزی مقابل کانادا گفت: روی کانادا حساب ویژه ای باز کرده بودیم اگر چه صعود ما حتمی بود و این تیم شانسی برای صعود نداشت اما برای پیروزی وارد میدان شدیم.
وی افزود: بازیکنان ایران در این دیدار سرویس های خوبی زدند و دو مهره کلیدی کانادا را از کار انداختیم.
سرمربی تیم دانشجویان در پایان درباره حضور در مرحله بعدی گفت: روسیه صدرنشین گروه سوم است و در صورت پیروزی ، امروز صدرنشین باقی می ماند به این ترتیب ما باید با چک بازی کنیم.
«جیمز گرویل» سرمربی تیم کانادا نیز گفت: از قبل می دانستیم که بازی سختی با ایران داریم. نقطه قوت ایران دفاع خوب و سرویس های قدرتمند بود و از این طریق به هدفش هم رسید. ما در بخش هایی از بازی مجبور شدیم ریسک کنیم ولی در نهایت نتیجه را واگذار کردیم.
وی با بیان اینکه تیمش حالا باید برای کسب مقام نهم تا شانزدهم تلاش کند، گفت: بازیکنان ما بین 19 تا 22 سال دارند و فاقد تجربه بین المللی و شرایط حرفه ای هستند.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از 28 مرداد تا هشتم شهریور در چین تایپه برگزار می شود. در این بازی ها 7 هزار و 700 دانشجو از 141 کشور در 21 رشته ورزشی با یکدیگر رقابت می کنند.
کاروان ورزشی دانشجویان ایران با 62 ورزشکار دختر و پسر در این رقابت ها شرکت کرده که تاکنون با کسب 2 طلا ،3 نقره و 8 برنز جایگاه شانزدهم جدول را در اختیار دارد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9029**1067** 418
خبرنگار: خدیجه روزبهانی ** انتشار: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


درباره gohari