خانه / Uncategorized / رئیس کاروان ایران در یونیورسیاد چین تایپه:برای نخستین بار در تیروکمان و شمشیربازی مدال گرفتیم

رئیس کاروان ایران در یونیورسیاد چین تایپه:برای نخستین بار در تیروکمان و شمشیربازی مدال گرفتیمبه گزارش ایرنا؛ بیست و نهمین دوره از بازی های یونیورسیاد دانشجویان جهان از 28مردادماه با حضور بیش از هفت هزار و 700 دانشجو از 141 کشور در 22 رشته ورزشی در چین تایپه آغاز شده است.
ورزشکاران ایران تاکنون در چهار رشته شمشیربازی ،تیرو کمان ، تکواندو و وزنه برداری 16مدال (4 نشان طلا ،3 نقره و 9 برنز) کسب کرده اند.
نمایندگان ایران در دوره قبلی یونیورسیاد دانشجویان جهان با 84 ورزشکار و کسب 15مدال ( هفت طلا ، 2 نقره و 6 )برنز در جایگاه نهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفتند.
هادی بشیریان در هفتمین روز این رقابت ها در جمع خبرنگاران اعزامی ایران به چین تایپه گفت: توجه ویژه به ورزش دختران دانشجوی ایران در این رقابت ها از دیگر نقاط قوت کاروان کشورمان در این دوره است.
وی ادامه داد: حدود یک سوم کاروان ورزشی ایران را در این دوره زنان تشکیل می دهند.
دبیر فدراسیون ورزش های دانشگاهی درباره عملکرد رشته های ایران در هفته اول توضیح داد: تکواندو عملکرد بسیار خوبی داشت و تمام مدال های طلای کاروان را تا امروز کسب کرده است. همچنین شمشیربازی باحضور تیم های قهرمان جهان و المپیک صاحب سه مدال در اسلحه سابر شد که بسیار ارزشمند بود. تیر و کمان نیز نخستین مدال نقره خود را در بازی های یونیورسیاد به دست آورد.
بشیریان یادآور شد: در روزهای آینده به مدال آوری رشته های ووشو و والیبال نیز امیدواریم و ورزشکاران ما تلاش خواهند کرد تا کاروان ایران در جدول رده بندی توزیع مدال ها ، صاحب رتبه قابل توجهی شود.
وی اضافه کرد: البته ما با کاروانی کیفی و با حداقل نفرات راهی بازی های دانشجویان جهان شدیم که به نسبت تعداد نفرات اعزامی، تاکنون نتایج بسیار خوب و رضایت بخشی کسب کردیم.
کاروان ورزشی ایران نیز با 18 دختر و 44 پسر دانشجو در هشت رشته ورزشی جودو، تیراندازی باکمان، شمشیربازی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، ووشو و بدمینتون مسابقه می دهد که تاکنون در رشته جودو مدالی کسب نکرده است. تکواندو با مجموع 11مدال بیشترین نشان را برای ایران تصاحب کرد.
ورزشکاران ایران در روز های باقی مانده در سه رشته ووشو، بدمینتون و والیبال مسابقه می دهند.
این رقابت ها هشتم شهریور ماه امسال پایان می یابد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9250**1828
خبرنگار:خدیجه روزبهانیانتهای پیام /*


درباره gohari