خانه / Uncategorized / رئیس فدراسیون: 42 درصد پیست های اسکی کشور استاندارد است

رئیس فدراسیون: 42 درصد پیست های اسکی کشور استاندارد استسیدعبدی افتخاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صدد هستیم تعداد پیست های مطابق با استانداردهای بین المللی را در کشور ارتقا دهیم.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی ها در نظر داریم برای نخستین بار سامانه ثبت نامی آماری این رشته ورزشی را نیز راه اندازی کنیم که با تحقق این امر تا پایان سال جاری تعداد دقیق فعالان این رشته ورزشی در کشور مشخص می شود.
وی اظهار کرد: 14 استان کشور دارای هیات اسکی است و 17 استان دیگر به دلیل عملکرد ضعیف و ناتوان بودن برای حضور در عرصه های کشوری فعالیت مناسبی ندارند.
رئیس فدراسیون اسکی با اشاره به وضعیت مناسب این رشته ورزشی در آذربایجان غربی و کسب رتبه هشت کشوری این رشته در سال 1395 اظهار کرد: این استان توانسته در عرصه های داخل استانی و از نظر امکانات عملکرد مناسبی را داشته باشد و برای اینکه بتواند در عرصه مسابقات حضور یابد، نیازمند همراهی مسئولان استان و عملکرد قدرتمندانه است.
به گزارش ایرنا، فدراسیون اسکی بیش از 71 سال است که در ایران فعال است.
این فدراسیون در سال 1325 بنیان گذاشته شده و اولین ریاست فدراسیون اسکی ایران را فیلیکس آقایان به عهده داشت که کاظم گیلان پور دبیری این فدراسیون را انجام می داد.
8135/ 2093 ** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


درباره gohari