خانه / Uncategorized / برگزاری نخستین جشنواره ورزشی و رفاهی کارگران کشور در بندرانزلی

برگزاری نخستین جشنواره ورزشی و رفاهی کارگران کشور در بندرانزلی«جواد رمضی» روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به سابقه فعالیت 50 ساله ورزش کارگری در کشور افزود: عمده تلاش طی این سال ها برای ورزش قهرمانی و برگزاری مسابقات قهرمانی در سطح کشور و استان ها بود که در بیش از 30 رشته انجام می شد.
وی با اشاره به عضویت ایران از سال 1991 میلادی در فدراسیون جهانی کارگری یادآور شد: تاکنون 5 دوره مسابقات جهانی کارگران برگزار شده که ایران در دو دوره آن حضور یافته است.
رمضی با بیان اینکه طی این سال ها برنامه های سلامت محور کارگران و خانواده های آنان اجرا نشده بود، گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که اداره کل ورزشی در ذیل آن است، طرح هایی را برای نهادینه کردن ورزش در بین کارگران و خانواده های آنان در دست اجرا دارد. اجرای این طرح ها سلامتی و شادبی را برای کارگران و خانواده های آنان به ارمغان می آورد.
وی برگزاری جشنواره بزرگ تفریحی و ورزشی با شعار «خانواده کارگر، ورزش همگانی؛ نشاط پویایی» را یکی از راهبردهای جدید این اداره کل عنوان کرد و یادآور شد: این جشنواره با تکیه بر ورزش های سلامت محور و به دور از هر گونه مسابقات قهرمانی است که از 15 تا 18 شهریور در مجموعه ورزشی و تفریحی سنگاچین بندرانزلی در استان گیلان برگزار می شود.
مدیر کل ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی مجموعه های فرهنگی و ورزشی به جامعه کارگری را یکی از اهداف این جشنواره اعلام کرد و گفت: 16 ایستگاه ورزشی شامل شامل ورزش صبحگاهی، والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی، داژبال، فوتبال دستی، تنیس روی میز، دارت، طناب کشی، بازی های بنری و فکری، پرواز بادبادک ها، مجسمه های شنی، طناب زنی، مسابقات مفرح ساحلی، فوتبال حبابی و بازی های بومی و ملی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است که در کنار آن ایستگاه سنجش، ساختار قامتی وضعیت جسمانی کارگران و خانواده های آنان را بررسی می کند.
وی بیان داشت: از این پس، چنین جشنواره هایی چهار مرتبه در طول سال در همه استان ها و چهار مرتبه نیز به صورت ملی برگزار می شود. این موضوع فرهنگ جدیدی در عرصه کارگری خواهد بود چرا که در گذشته تنها 3 تا 5 هزار نفر از کارگران که اغلب آنان نیز کارگر نبودند در مسابقات قهرمانی کارگران شرکت می کردند و تنها حدود 20 درصد کارگران از خدمات حوزه ورزش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده می کردند و این در حالی است که 14 میلیون کارگر در کشور وجود دارد و با فرهنگ سازی باید همه کارگران و خانواده های آنان را درگیر فعالیت های ورزشی کنیم.
رمضی با اشاره به تعامل مناسب اداره کل ورزشی با فدراسیون ورزش های کارگری خاطر نشان کرد: فدراسیون کارگری برای انجام برنامه های خود از 284 فضای ورزشی موجود و زیر ساخت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده می کند.
وی ادامه داد: توازن زیرساخت های ورزشی کارگری در همه کشور متناسب نیست و این ضعف اکنون وجود دارد. برای مثال در استان فارس در همه شهرها امکانات ورزشی کارگری وجود دارد و در برخی از استان ها کمتر است. بنا داریم کارت ورزشی برای کارگران سراسر کشور صادر تا بتوانند با تخفیف 50 درصدی از امکانات ورزشی استفاده کنند.
مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه امکانات ورزشی را از برنامه های این وزارت خانه اعلام کرد و گفت: 75 طرح نیمه تمام ورزشی کارگری در کشور وجود دارد که پس از اتمام و تکمیل آنها، طرح های جدیدی تعریف خواهد شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**
خبرنگار: رضا رمضانی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari