خانه / Uncategorized / مقدماتی جام جهانی/ کی روش: برای پیروزی مقابل کره می جنگیم

مقدماتی جام جهانی/ کی روش: برای پیروزی مقابل کره می جنگیمبه گزارش فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش در گفت و گو با چند روزنامه کره ای درخصوص شرایط تمرین در کره جنوبی و انتظاراتی که از تیم ملی می رود، گفت: به جام جهانی صعود کرده ایم، اما در بازی مقابل تیم ملی کره جنوبی بهترین عملکرد خود را ارائه خواهیم داد. حریف بسیار آماده ای در برابر خود داریم و به خوبی آگاه هستیم که لیگ کره به صورت ویژه تعطیل شد تا تیم ملی فوتبال کره جنوبی بتواند برای این بازی آماده شود.
وی افزود: این نشان دهنده احترام کره جنوبی برای تیم ملی ایران است و به همین دلیل تلاش می کنیم تا بهترین عملکرد خود را ارائه داده و از این فرصت استفاده کنیم تا تجربه بیشتری برای خود و بازیکنان جوان تر به دست آوریم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سئوالی در باره شرایط تمرینی تیم ملی فوتبال ایران در کره جنوبی گفت: من از شما می پرسم. آیا به نظر شما زمینی که برای تمرین در اختیار ایران قرار گرفته است، زمین خوبی است؟ شما بهتر می دانید زمانی که کره به ایران می آید ما نهایت تلاش خود را می کنیم تا بهترین شرایط و امکانات موجود را در اختیارشان قرار دهیم. بهترین استادیوم، بهترین زمین، بهترین غذا و وقتی کسی بهترین ها را در اختیار شما قرار می دهد، شما باید نسبت به او سپاسگزار باشید. در حال حاضر همه ما می دانیم که این زمین بهترین نیست. اما با انجام این کار شما تنها باعث بهتر و قدرتمندتر شدن ایران می شوید. این شرایط به ما کمک می کند تا رشد کنیم و بهتر آماده شویم، اما برای فوتبال کره و طرفدارانش فقط سرافکندگی به بار می آورد.
کی روش در باره برنامه های ایران در جام جهانی و صعود تیم به مرحله بعد گفت: در مورد این مسئله هیچ شکی نیست. اولا اینکه انتظارات من و طرفداران فوتبال ایران این است که فوتبال را در سطح عالی بازی کرده و افتخار، شادی و خوشحالی را به میهن بیاوریم. دوم اینکه اگر تیم ملی فوتبال ایران عالی بازی کند، شانس بهتری داریم تا برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران به مرحله دوم صعود کنیم. با این وجود این هدف و رویا به این بستگی دارد که ایران بتواند یک برنامه آماده سازی جاه طلبانه، ممتاز و خاص را برای جام جهانی برگزار کند. برای انجام این کار نیاز داریم تا یک سرمایه گذاری درست و یک برنامه تقویت فنی را به طور خاص برای آن دسته از بازیکنانی داشته باشیم که از تیم های محلی می آیند و تمرین ها و استانداردهای مشابه بازیکنانی را که در اروپا بوده اند، نداشته اند.
وی افزود: معلوم است که مرحله قرعه کشی جام جهانی می تواند باعث بهبود آمال و آرزوهای ما شود. اما اگر ما تنها اهداف و رویاهایمان را متکی بر بخت و اقبال کنیم و باز هم همان وعده های معوقه را بدهیم، دیگر به هیچ جا نمی رسیم. برای همین ابتدا باید در مورد شرایط آماده سازی خود صحبت کنیم و بعد از آن است که می توانیم در مورد قرعه کشی صحبت کنیم.
تیم فوتبال ایران در گروه نخست بازی های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با انجام هشت دیدار و کسب شش پیروزی، دو مساوی و هشت گل زده در مجموع با 20 امتیاز حضور خود را در جام جهانی 2018 روسیه مسجل کرده است و دو دیدار پایانی برابر تیم های کره جنوبی و سوریه جنبه تشریفاتی دارد.
در این گروه ایران با تیم های سوریه، قطر، چین، ازبکستان و کره ‌جنوبی هم گروه است.
بر این اساس ملی پوشان 9و 14 شهریور ماه امسال به ترتیب در سئول به مصاف کره جنوبی و در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی برابرتیم ملی سوریه به میدان می روند.
بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ خردادماه سال97در روسیه برگزار می‌شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی** 1293**
تنظیم :محمد طاهری* انتشار:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari