خانه / Uncategorized / فدراسیون کشتی: پرداختی وزارت ورزش معادل 7 درصد هزینه ها است

فدراسیون کشتی: پرداختی وزارت ورزش معادل 7 درصد هزینه ها استبه گزارش ایرنا، «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ایی وزارت ورزش وجوانان روز سه شنبه ناکامی آزاد کاران در قهرمانی جهان را تاریخی عنوان و تصریح کرد:نتایج موفقیت آمیز کشتی در عرصه های جهانی را انکار نمی کنیم اما در دوره جدید،فدراسیون ها در قبال مردم و وزارت خانه باید بیشتر پاسخگو باشند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به ادعاهای مطرح شده از سوی فدراسیون کشتی مبنی بر بی توجهی به این رشته ورزشی، درباره رقم کمک های این وزارت خانه به فدراسیون کشتی گفت : از 117 میلیارد تومان اعتبار در حوزه قهرمانی ،کشتی با 120 میلیارد ریال بیشترین سهم را به خود اختصاص می دهد سپس فوتبال با 100میلیارد ریال ، فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان حدود 70 میلیارد ریال ، والیبال 60 میلیارد ریال ،دو و میدانی حدود60میلیارد ریال و بسکتبال با 40میلیارد ریال به ترتیب بیشترین بودجه را دریافت می کنند و در واقع کشتی حداقل دو برابر بیشتر از فدراسیون های دیگر بودجه دریافت می کند.
«حمید بنی تمیم» طی اظهاراتی که متن آن برای رسانه ها ارسال و البته در سایت رسمی فدراسیون منتشر نشده است،افزود: اگر وزارت ورزش به همه قول هایی که در پرداخت سهم بودجه خود به فدراسیون کشتی گذاشته ،عمل کند تنها به هفت درصد بودجه سال 96 فدراسیون کشتی می رسد. از ابتدای سال تا شهریور امسال، وزارت ورزش سه میلیارد تومان از حق فدراسیون را پرداخت نکرده و برای آنکه این موضوعات در فضای انتخابات کشور حواشی به همراه نداشته باشد،برغم همه فشار ها و تنگناها فدراسیون سکوت کرد، اما دوستان به جای اینکه پاسخگوی کم کاری های خودشان در حمایت از کشتی باشند از خانواده بزرگ کشتی پاسخ هم میخواهند.
بنی تمیم با اشاره به اینکه خانواده کشتی در میان مردم زندگی می کند و بزرگان کشتی همیشه پاسخگو به مردم هستند یادآور شد: وزارت ورزش بهتر است پاسخ دهد که چرا سه میلیارد تومان بودجه فدراسیون کشتی را از ابتدای سال پرداخت نکرده،موفقیت های کشتی را به طور مرتب فراموش می کند یا تلاش می کند تا پنهان بماند، سهم اندک کمک مالی خود به کشتی کشور را نیز پرداخت نمی کنند، آنوقت یک شبه نگران کشتی می شوند. واقعاً چه نقشه ای را برای کشتی کشور طراحی کرده اید؟
بنی تمیم تصریح کرد: نگرانی یک شبه وزارت ورزش برای کشتی آن هم از طریق انتشار عمومی در رسانه ها جالب و تماشایی است. آقایان چرا توجه نمی کنند که مردم آن ها را می بینند و متوجه هستند که هنگام موفقیت های بزرگ و پی در پی کشتی آقایان آنرا فراموش می کنند. اما تا کشتی به دلیل ایستادن پای یک اصل درست (مسابقات انتخابی) به مشکل برمی خورد، نگران می شوند و از طریق رسانه ها موضوع را پیگیری میکنند. خانواده بزرگ کشتی و مردم علاقمند به ورزش ملی، نمی توانند این ناراستی ها را نفهمند. برای مردم ما، طلای یزدانی و نائب قهرمانی کشتی فرنگی درجهان هم جزیی از عملکرد کشتی در جهانی فرانسه بوده است.
نایب رئیس فدراسیون کشتی در پایان مدعی شده است که ‘متاسفانه دست هایی در وزارت ورزش و جوانان در کار است که تلاش می کنند از کنار تمامی موفقیت های بزرگ کشتی رد شود تا شاید از این طریق یک یا دو رشته خاص بیشتر دیده شوند. وزارت ورزش باید وزارت همه رشته های ورزشی باشد نه فقط وزارت یک رشته خاص’.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی سال 2017 جهان روزهای سوم و چهارم شهریور ماه با حضور 56 تیم از سراسر جهان در سالن «آکور هتلز آرنا» شهر پاریس برگزار شد که تیم ملی ایران با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و با 16مجموع امتیاز در رده نهم قرار گرفت و تیم های آمریکا و روسیه نیز قهرمان شدند.
در پی کسب این نتایج ضعیف مسعود سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان روز گذشته -دوشنبه درنامه ایی به معاونت توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ایی، تشکیل کارگروهی با حضور مسئولان ذیربط در فدراسیون کشتی، کارشناسان خبره، صاحب نظران، پیشکسوتان برای بررسی علل و دلایل این ناکامی و ارائه راهکارهای لازم جهت بهبود وضعیت موجود را خواستار شد.
فدراسیون کشتی نیز بلافاصله در پی اظهارات اخیر وزیر ورزش وجوانان با انتشار بیانیه ایی که البته در سایت رسمی فدراسیون منتشر نشد ضمن اشاره به موفقیت های این رشته ورزشی در عرصه های جهانی ،مدعی بی توجهی دستگاه ورزشی و دولت به این رشته ورزشی شد.
فدراسیون کشتی درحالی در بیانیه خود مدعی شده که کشتی سهمی در ملاقات ها با رئیس جمهوری نداشته است که رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در هیچکدام از دیدارهای متعدد ( 9 دیدار) رئیس دولت تدبیر و امید با جامعه ورزش کشور که به مناسبت های مختلف طی چهار سال گذشته برگزار شده ، حضور نیافته است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067** 1701
تنظیم: رضا رمضانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


درباره gohari