خانه / Uncategorized / پاسخ کی روش به تلاش رویترز برای سیاسی جلوه دادن ترکیب تیم ملی

پاسخ کی روش به تلاش رویترز برای سیاسی جلوه دادن ترکیب تیم ملیاو این پاسخ را در واکنش به پرسش خبرنگار خبرگزاری رویترز در خصوص بازی دو ملی پوش فوتبال ایران با تیمی از رژیم صهیونیستی داد و گفت: مسعود شجاعی صرفا به دلایل ورزشی در این بازی حضور ندارد.
«مسعود شجاعی» و «احسان حاج صفی» دو بازیکن ملی پوش فوتبال ایران و عضو تیم پانیونیوس یونان به اصرار باشگاه خود مقابل نماینده رژیم صهیونیستی در پلی آف لیگ اروپا به میدان رفتند.
کی روش در گفت وگو با خبرگزاری رویترز، از حضور حاج صفی در ترکیب بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال ایران برای بازی مقابل تیم های کره جنوبی و سوریه در رقابت های انتخابی جام جهانی روسیه خبر داد و گفت: شجاعی صرفا بنا به دلایل ورزشی در این بازی حضور ندارد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سئوالی درباره حضور نداشتن شجاعی در ترکیب تیم ملی گفت، تصور می کنید من شروع به توضیح درباره علت حضور نداشتن شجاعی در اینجا می کنم. من وقتی که در رئال مادرید یا اسپورتینگ لیسبون و یا تیم ملی پرتغال بودم هم هرگز توضیحی درباره افراد انتخاب شده تیم خود نمی دادم. چرا اکنون باید در این باره توضیح دهم؟
وی گفت: این موضوع صرفنظر از اینکه سیاسی، مذهبی، اجتماعی یا اقتصادی باشد، خارج از بحث است. من فردی از صنعت سرگرمی فوتبال هستم. جوابی که من باید بدهم، اعلام پیروزی در مسابقه است. از من توقع پاسخ های سیاسی، مذهبی و نژادی نداشته باشید. زیرا آن چیزی که برای من اهمیت دارد، بازی فوتبال است.
کی روش با تاکید بر این نکته که وظیفه من به ارمغان آوردن شادی برای مردم است، گفت، پدرم نیز همین گونه فکر می کرد. او مربی و بازیکن بود و همیشه به من می گفت، هرگز درباره بازی دروغ نگو.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: من برای مردم بازی و کار می کنم. اهمیتی ندارد که دولت ها، امپراطوری ها و پادشاهان تا چه اندازه برای کنترل فوتبال تلاش کنند، فوتبال، بازی مردم است و من برای مردم کار و بازی می کنم. به همین سادگی.
تیم فوتبال ایران در گروه نخست بازی های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با انجام هشت دیدار و کسب شش پیروزی، دو مساوی و هشت گل زده در مجموع با 20 امتیاز حضور خود را در جام جهانی 2018 روسیه مسجل کرده است و دو دیدار پایانی برابر تیم های کره جنوبی و سوریه جنبه تشریفاتی دارد.
در این گروه ایران با تیم های سوریه، قطر، چین، ازبکستان و کره ‌جنوبی هم گروه است.
بر این اساس ملی پوشان 9و 14 شهریور ماه امسال به ترتیب در سئول به مصاف کره جنوبی و در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی برابرتیم ملی سوریه به میدان می روند.
بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ خرداد ماه سال97 در روسیه برگزار می‌شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1088
مترجم:فقیه انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari