خانه / Uncategorized / حاشیه نگاری خبرنگار ایرنا از نشست خبری مهمترین بازی قاره کهن

حاشیه نگاری خبرنگار ایرنا از نشست خبری مهمترین بازی قاره کهن



سرمربیان دو تیم مطرح قاره آسیا امروز – چهارشنبه – در نشست خبری پیش از این دیدار شرکت کردند. خبرنگاران زیادی به این نشست خبری آمدند و کره ای ها نیز تدارک گسترده ای برای این دیدار اندیشیده اند. این دیدار از آن جهت برای کره ای ها اهمیت دارد که ایران مسافر جام جهانی شده است و دیگر تیم رفتنش به جام جهانی به اما و اگر گره خورده است. کره جنوبی در این دیدار فقط برد می خواهد. این کشور در هشت دوره پیاپی به جام جهانی رفته است و در صورتی که نتواند امتیاز کامل مقابل ایران را بگیرد، در مسیر سختی برای رسیدن به روسیه قرار می گیرد.
کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اعتماد به نفس زیادی به نشست خبری با خبرنگاران آمد و از برنامه های خود برای پیروزی گفت. او تاکید کرد که دوست ندارد رکوردهای ایران شکسته شود. مرد پرتغالی فوتبال ایران که از جمعیت زیادی خبرنگاران به وجد آمده بود، تلاش کرد با شوخی با خبرنگاران و سرودن اشعاری فضای سنگین رسانه ای را از کره ای ها برباید.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در این نشست با دو مترجم به میان خبرنگاران آمد و بارها سر به سر خبرنگاران گذاشت. خبرنگاران کره ای که با جدیت سئوالات خود را از مرد پرتغالی می پرسیدند، در یک لحظه غافلگیر شدند. آنجا که کی روش پس از پاسخ به چند سئوال خبرنگاران کره ای با لبخند به آنها گفت: چرا اخم های همه شما در هم است؟ فراموش نکنید که قبل از هر چیز ما فردا با یک بازی فوتبال طرف هستیم.
گفت و گو با خبرنگاران ادامه داشت تا آنکه خبرنگار خبرگزاری رویترز سئوالی در مورد دعوت نکردن از مسعود شجاعی را پرسید. پاسخ کی روش اما جالب بود. او گفت که خبرگزاری شما دیروز نیز در این زمینه با من گفت و گو کرده است و پاسخ کامل دریافت کرده است.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه به خبرنگار خبرگزاری رویترز گفت: آیا من کسی هستم که اجازه بدهم سیاست روی من تاثیر بگذارد؟ کی روش پس از این پاسخ قطعه شعری را به زبان انگلیسی برای او خواند «اگر تا به حال مرا نشناخته ای، هرگز مرا نخواهی شناخت…» وی پس از این شعر چشم در چشم خبرنگار رویترز با لبخند سالن کنفرانس را ترک کرد.
از دیگر حاشیه های این نشست، نبود اینترنت در سالن کنفرانس خبری بود، آمارهای حکایت از این دارد که کره جنوبی سریع ترین سرعت اینترنت را در دنیا دارد و تقریبا در اغلب خیابان های این کشور اینترنت وجود دارد. اما مسئولان برگزاری کنفرانس خبری، اینترنت سالن را قطع کردند. این مشکل البته برای خبرنگاران کره ای نیز مشهود بود. شاید ضعف در سیستم ارتباطی سالن کنفرانس خبری دو مربی راهبرد فدراسیون فوتبال کره جنوبی باشد. شاید هم یک سهل انگاری معمولی باشد. اما هر چه بوده باشد، این موضوع برای خبرنگاران ایرانی عجیب بود.
کره جنوبی به عنوان یک کشور پیشرفته آسیایی امکانات گسترده ای در حوزه زیرساخت های فوتبال دارد. زمین های مجهز و مدرن و سالن های پیشرفته از جمله این زیرساخت ها است. اما «کارلوس کی روش» سرمربی تیم فوتبال ایران پس از حضور در سئول از وضعیت زمین تمرینی که در اختیار ایران قرار داشت، ابراز نارضایتی کرد، این نارضایتی البته زمینه ساز بروز برخی واکنش ها از سوی همتای کره ای اش شد و او در نشست خبری پاسخ کی روش را با انتقاد از رفتار تماشاگران ایرانی در بازی رفت و یادآوری ضعف امکانات ایران در میزبانی از کره جنوبی داد.
دیدار تیم های ملی فوتبال کره جنوبی و ایران فردا – پنجشنبه – درورزشگاه اف.سی.سئول کره جنوبی برگزار می شود. تیم ملی فوتبال ایران پیش از این صعود خود به رقابت های جام جهانی را قطعی کرده است.
تیم فوتبال ایران در گروه نخست بازی های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با انجام هشت دیدار و کسب شش پیروزی، دو مساوی و هشت گل زده در مجموع با 20 امتیاز حضور خود را در جام جهانی 2018 روسیه مسجل کرده است و دو دیدار پایانی برابر تیم های کره جنوبی و سوریه جنبه تشریفاتی دارد.
درحال حاضر دو تیم ملی کره جنوبی و ازبکستان از بخت بیشتری برای کسب سهمیه دوم این گروه برخوردار هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9144**9029**
خبرنگار: سعید قهرمانی**انتشاردهنده:علی خورسندی



انتهای پیام /*










درباره gohari