خانه / Uncategorized / فرصت دوباره به کادر فنی کشتی آزاد/ تصمیم گیری بعد از بازی های داخل سالن ترکمنستان

فرصت دوباره به کادر فنی کشتی آزاد/ تصمیم گیری بعد از بازی های داخل سالن ترکمنستانبه گزارش روز چهارشنبه فدراسیون کشتی، پس از برگزاری جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد برای بررسی دلایل ناکامی در رقابت های جهانی فرانسه، تصمیمات این شورا به شرح زیر اعلام می شود.
مردم همراهان همیشگی ورزش ملی کشور، کشتی بوده و هستند و همواره در تمامی افتخارات و شکست ها در کنار ورزش ملی قرار داشته اند. جامعه کشتی کشور نیز به این پشتوانه مردمی بزرگ و تاریخی افتخار می کند.
بر این اساس و با عنایت به لزوم رسیدگی به نتایج تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جهانی فرانسه و ضرورت ارائه گزارش در این خصوص به مردم عزیز، نشست شورای فنی تیم های ملی با حضور منصور برزگر، ابراهیم جوادی، علی بیات، محمد حسین محبی، عسکری محمدیان، حسن حمیدی و مجید خدایی برگزار و پس از ارائه گزارش توسط محمد طلایی سرمربی تیم ملی تصمیمات زیر اتخاذ شد.
شورای فنی در این جلسه با تاکید بر برگزاری رقابت های انتخابی به عنوان مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی در خصوص ارزیابی خود در خصوص عملکرد تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در فرانسه اعلام کرد: نداشتن تجربه لازم برای حضور در میدان بزرگ جهانی برای برخی از کشتی گیران که برای نخستین مرتبه در رقابت های جهانی حضور داشتند و همچنین نداشتن ظرفیت و شرایط روانی مناسب و متناسب با مسابقات سنگین جهانی، برای برخی از کشتی گیران شرکت کننده در مسابقات جهانی، اشتباه فنی فاحش و غیر قابل قبول از سوی کشتی گیران باتجربه تیم ملی و عدم مدیریت روانی و فنی مناسب برخی از کشتی گیران در زمان کوچینگ و عدم انسجام لازم در کادر فنی از علل اصلی ناکامی تیم ملی است.
شورای فنی همچنین استمرار موفقیت های حسن یزدانی در وزن جدید و توانایی، قابلیت قاطع فنی و روانی وی در کسب مدال طلای مسابقات را نقطه قوت تیم ملی دانست.
در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به مصوبه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد کشور در شهریور ماه سال گذشته، زمان مسئولیت «محمد طلایی» سرمربی تیم ملی تا انتهای مسابقات جهانی فرانسه تعیین شده بود و از طرف دیگر تیم ملی دوم کشتی آزاد ایران در آستانه اعزام به مسابقات بازی های رزمی آسیا و اقیانوسیه قرار دارد، ضرورت دارد در ایام باقیمانده تا بازی های داخل سالن آسیا، کشتی گیران در فضایی آرام تمرینات خود را دنبال نمایند.
شورای فنی ضمن اعلام رضایت نداشتن از نتایج حاصل در رقابت های جهانی فرانسه، پس از اتمام مسابقات ترکمنستان در خصوص کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان تصمیم گیری خواهد نمود.
همچنین کشتی گیران واجد شرایط برای حضور در مسابقات جهانی امید به شرح ذیل اعلام شدند.
الف: نفرات اول تا سوم رقابت های مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان که زیر 23 سال سن دارند در اوزان مربوطه (بر مبنای رتبه بندی مسابقات و در صورت عدم حضور در مسابقات جهانی فرانسه).
ب: در صورت نبودن کشتی گیر بند ‘الف’ در هر وزن، نفرات چهارم تا ششم رقابت های انتخابی تیم ملی بزرگسالان و نفرات تیم ملی جوانان شرکت کننده در رقابت های جهانی فنلاند از طریق رقابت درون اردویی.
بعد از ناکامی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در پاریس، «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، طی نامه ای به «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای از وی خواست طی 20 روز علل این شکست ها را بررسی کند و همین موضوع سبب واکنش فدراسیون و سپس وزارت ورزش شده بود.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی سال 2017 جهان روزهای سوم و چهارم شهریور با حضور 56 تیم از سراسر جهان در سالن «آکور هتلز آرنا» شهر پاریس برگزار شد که تیم ملی ایران با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و با 16مجموع امتیاز در رده نهم قرار گرفت و تیم های آمریکا و روسیه نیز قهرمان شدند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1701
خبرنگار: رضا رمضانی* انتشاردهنده: حمید قدیمیانتهای پیام /*


درباره gohari