خانه / Uncategorized / آیین تجلیل از مدال آوران بازی های پارالمپیک در مشهد برگزار می شود

آیین تجلیل از مدال آوران بازی های پارالمپیک در مشهد برگزار می شودبه گزارش ایرنا از کمیته ملی پارالمپیک، در این مراسم مسئولان وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان کشوری از جمله آستان قدس رضوی، مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های جانبازان و معلولان و نابینایان و کم بینایان حضور خواهند داشت. این مراسم از ساعت 16:30 تا 18:30 روز یکشبنه برگزار خواهد شد.
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در خصوص برگزاری این مراسم گفت: نخستین حضور نمایندگان کشورمان در بازی های پارالمپیک در سال 1988 اتفاق افتاد و تا 2016 ریو که هشت دوره می گذرد 136 مدال طلا، نقره و برنز توسط 145 ورزشکار به دست آمده است که تعدادی از این ورزشکاران دوران بازنشستگی خود را طی می کنند و برخی هنوز فعال هستند.
وی افزود: چند سال پیش نیز طی مراسمی از ورزشکارانی که بازنشسته شده و فعال بودند، تجلیل شده است و به نظر می رسید که اگر این اتفاق بار دیگر روی دهد و ورزشکاران در همایش یک روزه ای دور هم جمع شوند مناسبت خوبی خواهد بود.
مسعود اشرفی دلیل اصلی این گردهمایی را یادآوری افتخارآفرینی مدال آوران پیشکسوت بازی های پارالمپیک دانست و اظهار داشت: ورزشکاران پارالمپیک به ویژه کسانی که بازنشسته شده اند باید این تصویر ذهنی را داشته باشند که کمیته ملی پارالمپیک، افتخارآفرینی و عملکرد خوب و تلاش آنها در مدت ورزش قهرمانی را به یاد خواهد داشت که این امر می تواند تاثیر روانی خیلی خوبی بر روی آنها داشته باشد.
وی ادامه داد: از طرف دیگر ورزشکاران فعال ما هم در کنار پیشکسوتان قرار خواهند گرفت و این جمع می تواند بار فرهنگی خوبی به همراه داشته باشد.
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک درباره دلیل انتخاب مشهد برای برگزاری این همایش گفت: در برگزاری این گردهمایی دو هدف را دنبال کردیم، یکی بزرگداشت یاد و خاطره عزیزانی است که با مدال طلای خود باعث افتخارات زیادی برای کشور شدند. از طرف دیگر این مراسم می تواند وجهه فرهنگی نیز در برداشته باشد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**
خبرنگار: سید جواد بشیری**انتشاردهنده:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari