خانه / Uncategorized / جزییات یک پرونده حقوقی/فدراسیون فوتبال: ایران نوین کیش حاضر به اجرای تعهدات خود نیست

جزییات یک پرونده حقوقی/فدراسیون فوتبال: ایران نوین کیش حاضر به اجرای تعهدات خود نیستدایره اجرای احکام شعبه 87 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی شهید صدر تهران 31 مرداد ماه 96 در نامه های جداگانه ای به ادامه حقوقی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شهردار تهران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شرکت خدمات ارتباطی همراه اول و ایرانسل اعلام کرد: شرکت ایران نوین کیش به پرداخت 300 میلیارد ریال در وجه سازمان لیگ فوتبال ایران و مبلغ 15 میلیارد ریال در حق دولت محکوم شده است.
این دادگاه همچنین در نامه های خود از این نهادها خواسته است تا موجودی های نقدی و مطالبات شرکت ایران نوین کیش را توقیف کنند.
شرکت ایران نوین کیش شرکتی با مسئولیت محدود و به مدیر عاملی مریم شفیعی است. سپهر سیفی نیز رئیس هیات مدیره این شرکت است. این شرکت در منطقه آزاد کیش به ثبت رسیده است.
به گزارش فدراسیون فوتبال، «صفی الله فغانپور» در باره آخرین وضعیت طرح شکایت فدراسیون فوتبال از شرکت ایران نوین کیش گفت: این شرکت دو فصل با سازمان لیگ قرارداد تبلیغات محیطی داشته است. در سال اول به رغم اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با مصوبه مسئولین، تخفیف ویژه ای به این شرکت دادند، اما هنوز مبلغ کل قرارداد را تسویه نکرده است.
وی ادامه داد: با این وجود، مشکل اصلی در این باره در فصل دوم قرارداد است. فدراسیون و سازمان لیگ بابت این قرارداد حسن نیت خود را نشان داده اند تا شرکت ایران نوین کیش بر اساس توان خود بتواند به تعهداتش عمل کند، اما همچنان مبلغی در حدود 300 میلیارد ریال به سازمان لیگ بدهکار است.
فغانپور گفت: فدراسیون فوتبال مجبور شد برای احقاق حقوق خود، کلیه اموال و دارایی های شرکت ایران نوین نزد بانک ها و موسسات مالی، صدا و سیما، همراه اول و … را توقیف کند. متاسفانه مسئولان شرکت ایران نوین کیش به حسن برخورد مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ توجهی نکردند و به رغم اینکه بیش از یک سال از پایان قرارداد گذشته است، اما هنوز نسبت به تسویه حساب قرارداد قبلی اقدام نکرده اند. موضوع این بدهی مورد رسیدگی قرار گرفت و برای آن در مرجع قضایی اجراییه صادر شد.
مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال، افزود: امیدواریم شرکت ایران نوین کیش با فدراسیون فوتبال مذاکره کند و ضمن نشان دادن حسن نیت خود، در صدد رفع مشکل برآید. قطعا در آن شرایط فدراسیون فوتبال اعلام می کند که این شرکت بدهی خود را پرداخت کرده و وارد مراحل بعدی قضایی نخواهد شد، در غیر این صورت ناگزیر هستیم اعلام کنیم شرکت ایران نوین کیش از حسن رفتار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ که با روحیه پهلوانی با این شرکت رفتار کرده است و به دنبال مسائل حاشیه ای نبوده است، سوء استفاده کرده و بدهی های مسلم و ثابت شده خود را پرداخت نکرده است.
وی افزود: تاکید می کنم در صورت عدم همکاری شرکت ایران نوین کیش، پرونده وارد مرحله جدیدتری می شود و این بار اموال مدیران شرکت با دستور مراجع قضایی توقیف خواهد شد.
تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت وگو با مدیر عامل ایران نوین کیش به نتیجه نرسید.
ورزشی**9118**1545انتهای پیام /*


درباره gohari