خانه / Uncategorized / برپایی سه رویداد مهم و بین المللی رشته رزمی اسپوکس درگیلان

برپایی سه رویداد مهم و بین المللی رشته رزمی اسپوکس درگیلانمحمدرضا هاشم پور روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار کرد: اولین کارگاه آموزشی بین المللی رشته تازه تاسیس اسپوکس روز 14 شهریورماه در منطقه آزاد بندرانزلی برپا می شود.
وی افزود: در این کارگاه آموزشی ، علاوه بر حضور نمایندگان کمیته ملی المپیک و فدراسیون انجمن های ورزشی ، نمایندگان چند کشور آسیایی و اروپایی و همچنین نمایندگان این رشته از استان های مختلف کشور ، حضور خواهند یافت.
وی گفت: همچنین مجمع آسیایی اسپوکس نیز از روز 16 شهریورماه با حضور نمایندگان کشورهای قاره کهن در منطقه آزاد بندرانزلی برپا می شود که در حین برپایی این مجمع، اولین دوره مسابقات اسپوکس ساحلی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی نیز در این منطقه به مدت دو روز برگزار خواهد شد.
وی در مورد رشته اسپوکس بیان کرد: این رشته که شمشیربازی باستانی ایران محسوب می شود را سال 90 پایه گذاری کردم و هدف ما ثبت جهانی این رشته ورزشی، با نام کشور عزیزمان می باشد.
هاشم پور خاطرنشان کرد: در سال 94 نیز موافقت کارشناسی از وزارت ورزش را دریافت و مهر ماه سال 95 ، فعالیت رسمی این رشته زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی در ایران آغاز شد.
بنیانگذار رشته اسپوکس اضافه کرد: تاکنون و در این مدت کوتاه ، این رشته زیبای ایرانی در 16 استان کشور فعالیت دارد و همچنین سه دوره مربگیری و داوری این رشته برگزار و حدود 105 داور و مربی در این رشته آموزش دیده اند.
ورزش اسپوکس برگرفته از شمشیربازی باستانی ایران با انواع ابزار های جنگی و غیر جنگی ایران باستان است که این رشته ورزشی از تحرک بالایی برخوردار بوده و نیاز به سرعت ، هوشیاری و قدرت دارد.
خبرنگار: حسین مجرد**انتشار دهنده : بابایی
7285 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari