خانه / Uncategorized / زیر ساخت های ژیمناستیک در کشور ضعیف است

زیر ساخت های ژیمناستیک در کشور ضعیف استبه گزارش ایرنا، زهرا درگاهی روز شنبه در حاشیه گشایش مسابقات ژیمناستیک کشوری دانش آموزان دختر که در سالن 17 شهریور استان البرز درگفت و گو با ایرنا افزود: تامین اعتبار لازم در این رشته ورزشی می تواند به سلامت، افزایش سرانه ورزشی جامعه و پیشرفت همه رشته های ورزشی در کشور بینجامد.
وی اظهار کرد: بسیاری از ورزشکاران مطرح رشته های دیگر کار خود را با رشته ژیمناستیک آغاز کرده اند و توجه به این رشته پایه و مادر زمینه ساز، موفقیت ورزش کشور را در پی دارد.
وی با اشاره به اینکه رشته ژیمناستیک پر هزینه و تجهیزات آن گرانقیمت است ، خاطر نشان کرد: از تمام اعضای خانواده بزرگ ژیمناستیک کشور اعم از مربیان، داوران و ورزشکاران می خواهم برای پیشرفت رشته ژیمناستیک کشور دست به دست هم دهند.
وی همدلی، اتحاد و آرامش را شرط موفقیت در رشته ورزشی ژیمناستیک دانست و یاد آور شد: پیشرفت و جهش این رشته مهم ورزشی نیاز به نگاه ملی دارد.
رئیس فدراسیون ژیمناستیک کشور تصریح کرد: تلاش ها برای همگانی کردن این رشته مهم ،زیبا و پایه در بین جامعه نیازمند حمایت همه مسئولان و حامیان ورزش در استان های مختلف کشور است.
درگاهی اضافه کرد: 175 هزار ورزشکار در کشور در رشته ژیمناستیک فعالیت دارند که متاسفانه زیر ساخت های لازم در این رشته برای آنها وجود ندارد.
وی ادامه داد: در کشور فقط 10 سالن تخصصی برای رشته ژیمناستیک که استاندار باشد وجود دارد در حالی که اکثر استان های کشور نیاز به ساخت و تجهیز یک یا چند سالن تخصصی دارند.
وی تاکید کرد: مسابقات ژیمناستیک دانش آموزی کشور به میزبانی استان البرز از یکم تا 17 شهریور در حال برگزاری است که این مسابقات تا کنون در سطح بالایی برگزار شده است.
2819/ 6155خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari