خانه / Uncategorized / تیم فوتبال نابینایان هرمزگان به مقام سومی رقابت های لیگ برتر دست یافت

تیم فوتبال نابینایان هرمزگان به مقام سومی رقابت های لیگ برتر دست یافتمحمد جاودان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم هرمزگان در چهارمین دوره لیگ برتر فوتبال نابینایان با شکست یک بر صفر تیم گیلان به عنوان سومی دست یافت و جواز حضور در رقابتهای بین المللی جام فجر را کسب کرد.
وی بیان داشت: این رقابتها با حضور تیمهای گیلان ، فارس ، هرمزگان و کرمان (سیرجان) در روزهای 16 تا 19 شهریورماه در زمین بهزیستی شیراز برگزار شد که در پایان تیم فارس با غلبه بر تیم کرمان به مقام قهرمانی دست یافت و به این ترتیب تیم های فارس و کرمان هم در رقابتهای بین المللی جام فجر حضور خواهند یافت.
رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان هرمزگان خاطرنشان کرد: هیات نابینایان استان در رشته های فوتبال پنج نفره ، شطرنج، گلبال ، دو ومیدانی، جودو و شنا مشغول به فعالیت است.
جاودان بیان داشت: در استان هرمزگان 4 هزار و 661 نفر نابینا و کم بینا هستند که از این تعداد100نفر زیر پوشش هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان به فعالیت های ورزشی می پردازند.
وی با بیان اینکه این هیات در بیشتر رقابتهای کشوری شرکت می کند ، گفت: ورزشکاران نابینا وکم بینای هرمزگان سال گذشته 17 مدال از مسابقه کشوری کسب کردند و این هیات توانست براساس ارزیابی های انجام شده رتبه یازدهم کشوری را ازآن خود کند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari