خانه / Uncategorized / فوتبال دانش آموزان آسیا/ ایران و اندونزی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند

فوتبال دانش آموزان آسیا/ ایران و اندونزی به مرحله نیمه نهایی راه یافتندبه گزارش ایرنا، در چهارمین روز برگزاری این رقابت ها، تیم ایران شامگاه دوشنبه با نتیجه یک بر صفر برابر تیم چین به برتری رسید و صدرنشین گروه دوم این رقابت ها شد.
در این بازی که در ورزشگاه بعتث شیراز برگزار شد تیم ایران با ارایه یک بازی برتر با یک گل حریف خود را مغلوب کرد و ضمن قرار گرفتن در صدرجدول ، صعود خود را به مرحله نیمه نهایی قطعی کرد.
بازیکنان تیم ایران برابر چین در صورتی که قدر فرصت ها را می دانستند با گل های بیشتری این تیم را شکست می دادند اما این بازی با تنها گل ارشیا عباسی که در دقیقه 40 به ثمررسید یک بر صفر به سود ایران پایان یافت .
تیم ایران در بازی آخر خود در مرحله مقدماتی که فردا ( سه شنبه ) برگزار می شود برای تثبیت صدرنشینی و صعود به عنوان تیم اول گروه به مصاف تیم بدون امتیاز سریلانکا می رود.
در دیگر مسابقه روز چهارم این رقابت ها از گروه 2، تیم مالزی با نتیجه 2 بر یک بر سریلانکا پیروز شد. گل های مالزی را محمد ریدوان به ثمر رساند و ماحمد شابر هم گل سریلانکا را زد.
شامگاه دوشنبه همچنین 2 دیدار از مرحله مقدماتی گروه یک رقابت های فوتبال دانش آموزان آسیا در شیراز برگزار شد.
دیدار تیم های کره جنوبی و تایلند با تساوی 2 بر 2 پایان یافت. گل های کره جنوبی را لی جونگ یوک به ثمر رساند و برای تایلند هم تاناکورن پورنرامدت و واتانا کلومجیت گلزنی کردند .
همچنین تیم منتخب مدارس استان فارس (ایران ب) در چهارمین روز از مسابقات فوتبال دانش آموزان آسیا دروازه تیم هندوستان را گلباران کرد .
در این بازی که عصر دوشنبه در ورزشگاه بعثت شیراز برگزار شد تیم منتخب فارس (ایران ب ) در یک بازی برتر پنج بار دروازه هندوستان را باز کرد و یک گل هم دریافت کرد و در نهایت پنج بر یک به نفع فارس پایان یافت .
سروش انصاری، روح الله صفوی و احمدرضا دهداری هرکدام یک گل به ثمر رساندند و محمدرضا جعفری هم بازیکن 2 گله این تیم بود. تنها گل تیم هندوستان را هم جاگدیپ سینگ به ثمر رساند.
با پایان یافتن چهارمین روز این رقابت ها،در گروه یک تیم اندونزی با 9 امتیاز در صدر قرار دارد و صعودش به مرحله نیمه نهایی قطعی شده است، تیم کره جنوبی با پنج امتیاز دوم است،تیم منتخب فارس هم با چهار امتیاز و تفاضل گل بهتر در رده سوم قرار دارد، تیم تایلند با چهار امتیاز در مکان چهارم ایستاده است و تیم هندوستان هم بدون امتیاز در رده آخر قرار دارد.
لازم به ذکر است امتیاز های تیم منتخب فارس (ایران ب) به دلیل اینکه تنها یک تیم از کشورها می توانند در این مسابقات شرکت کنند، محاسبه نخواهد شد بنابراین از گروه یک، صعود تیم اندونزی به عنوان تیم صدرنشین قطعی شده است و از بین تیم های کره جنوبی و تایلند یک تیم به عنوان تیم دوم راهی مرحله نیمه نهایی خواهد شد.
در رقابت های فوتبال دانش آموزان آسیا،270 فوتبالیست در قالب 9 تیم در ورزشگاه های حافظیه و بعثت شیراز با یکدیگر رقابت می کنند و دیدار نهایی این مسابقات 24 شهریورماه جاری برای تعیین تیم قهرمان برگزار می شود
7368/ 2027
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


درباره gohari