خانه / Uncategorized / حمایت وزیر ورزش و جوانان از توسعه ورزش ارامنه ایران

حمایت وزیر ورزش و جوانان از توسعه ورزش ارامنه ایرانبه گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر سه شنبه شب در مراسم افتتاحیه چهل و نهمین دوره المپیک ارامنه ایران افزود: خوشبختانه در ورزش های تیمی و انفرادی شاهد افتخار آفرینی ارامنه در تیم های ملی و باشگاهی ایران بوده ایم.
وزیر ورزش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بخصوص شهدای ارامنه گفت: بسیار خوشحالم از اینکه امشب توفیق را پیدا کردم در جمع هموطنان ارامنه خود در چنین مراسم باشکوهی حضور پیدا کنم و در جمع هموطنانی باشم که در طول چهل سال گذشته در جهت تثبیت حاکمیت جمهوری اسلامی، حفظ تمامیت ارزی و حفظ منافع ملی کشور در کنار سایر اقوام و هموطنان خودشان از ادیان مختلف کارنامه بسیار درخشانی داشته اند.
سلطانی فر ادامه داد: جامعه ارامنه در هشت سال جنگ تحمیلی شهدای گرانقدری را تقدیم این نظام و کشورشان کردند و در دوران سازندگی و حرکت توسعه کشور شانه به شانه دیگر هموطنان از اقوام و ادیان مختلف قدم های اساسی برداشتند و همت والایی را به خرج دادند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور قهرمانان بزرگ ورزشی ارامنه در تیم های ملی گفت: چه در ورزش های تیمی چه در ورزش های انفرادی شاهد افتخار آفرینی ارامنه در تیم های ملی و باشگاهی ایران بوده ایم. دوره ای را به یاد دارم که تیم فوتبال آرارات یکی از بزرگترین قطب ها و تیم های قوی لیگ ایران بود که امیدوار هستم با تدابیری که دست اندرکاران این باشگاه اتخاذ می کنند مجددا شاهد حضور تیم فوتبال آرارات در لیگ برتر فوتبال کشور و افتخار آفرینی همه فوتبالیست های ارامنه در سطح ملی و باشگاهی باشیم.
سلطانی فر در پایان سخنان خود برگزاری چهل و نهمین دوره مسابقات المپیک ارامنه را به دست اندرکاران آن تبریک گفت و اظهار کرد: از اینکه می بینم با همدلی، هماهنگی، جوانمردی، عشق و دوستی در کنار یکدیگر یک رویداد بزرگ ورزشی را رقم می زنید بسیار خوشحالم و مطمئن باشید که ما هم با همه توان از برگزاری این رویداد باشکوه حمایت کرده و تلاش می کنیم ورزشکاران ارامنه در افتخار آفرینی همه قهرمانان ما شریک و سهیم باشند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی** 1293** 1701
تنظیم :محمد طاهری* انتشار:حمید قدیمیانتهای پیام /*


درباره gohari