خانه / Uncategorized / لیگ جهانی فوتبال جایگزین بازی های دوستانه می شود

لیگ جهانی فوتبال جایگزین بازی های دوستانه می شودبه گزارش روز شنبه ایرنا، مقامات آگاه از این طرح به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که لیگ جهانی ملت ها احتمالا جایگزین مسابقات دوستانه غالبا بی اهمیت می شود.
طبق این طرح، در این بازی ها که هر دو سال یک بار برگزار می شود، از همه 223 عضو شش کنفدراسیون قاره ای فیفا دعوت خواهد شد. این چارچوب شامل لیگ ملت های یوفا نیز است که سپتامبر آینده در اروپا شروع می شود.
یوفا در بیانیه ای اعلام کرد که انجام گفت وگوهایی در رابطه با تحول لیگ ملت های یوفا را تایید می کند.
براساس این طرح، تیم ها طبق رده آنها در فیفا رتبه بندی می شوند و در هفت بخش قرار می گیرند. هر یک از کنفدراسیون ها هر دو سال یک بار گروه های صعود کرده خود را معرفی می کنند.
برنده های هر یک از هفت بخش، به مسابقات بین قاره ای شامل هشت تیم راه می یابند.
به گفته مقامات یاد شده، مینی تورنمنت های نخست احتمالا در سال 2021 برگزار خواهد شد.
تصویب این طرح به آن معناست که تیم هایی مانند آلمان، برزیل، اسپانیا، آرژانتین، ژاپن و آمریکا می توانند در فاصله برگزاری جام جهانی با یکدیگر رقابت کنند.
این مقامات خاطر نشان کردند که طبق چارچوب این رقابت ها، سهم اصلی تورنمنت هایی نهایی شامل سه تیم اروپایی، دو تیم از آمریکای لاتین و یک تیم از آفریقا، آسیا و منطقه آمریکای شمالی خواهد بود.
طبق اعلام یوفا، شش کنفدراسیون فوتبال همچنان در حال گفت وگو با فیفا درباره این طرح هستند.
یوفا خاطر نشان کرد که از بدو شروع گفت وگوها درباره این طرح، فیفا را نیز در مساله دخیل کرده و هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.
لیگ جهانی ملت ها احتمالا برای فدراسیون های عضو فیفا که به ندرت به جام جهانی صعود می کنند، بیشترین جذابیت را دارد و فرصتی برای رقابت و کسب افتخارات و جایزه مالی از طریق صعود آنها به تورنمنت نهایی فراهم می کند.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشار:مولویانتهای پیام /*


درباره gohari