خانه / Uncategorized / 50 خانه روستایی ورزشی در اردبیل فعال می شود

50 خانه روستایی ورزشی در اردبیل فعال می شودبه گزارش ایرنا، بهرام آقاخانی روز پنجشنبه در جلسه شورای عالی ورزش استان اردبیل با اشاره به اینکه تجهیز و فعال کردن خانه‌های ورزش روستایی یکی از الویت های اداره کل ورزش و جوانان است، افزود: این خانه های روستایی در نقاط مختلف استان با بهره مندی از فضای مازاد و بدون استفاده اداری سازمان، ارگان ها و نهادها در سطح روستاهای استان فعال می شود.
وی اظهار کرد: این خانه ها به تجهیزات روز مجهز می شود تا اهالی روستا، جوانان و بانوان روستایی به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد فضای مناسب ورزشی در روستاها و حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می شود، بیان کرد: پارسال بیش از 700 برنامه فرهنگی ورزشی اعم از مسابقات ، همایش‌های پیاده‌روی و کوهنوردی در روستاهای استان برگزار شد که در مقایسه با سال 95 افزایش 40 درصدی داشته است.
آقاخانی گفت: هم اکنون خانه کشتی سرعین با اعتبار 30 میلیارد ریال 95 درصد و سالن تخصصی وزنه‌برداری اردبیل 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده نه چندان دور افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.
سرپرست اداره‌ کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: ورزشکاران این استان سال گذشته در میادین بین المللی و جهانی موفق به کسب 27 مدال رنگارنگ شدند و بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان استان اردبیل در بین استان های سطح 2 کشور رتبه اول را کسب کرده است.
وی از دعوت 190 ورزشکار استان اردبیل در رشته های مختلف ورزشی در سال گذشته به اردوی تیم ملی خبر داد و اظهار کرد: در سال 95 تعداد ورزشکاران دعوت شده به اردوی تیم ملی 101 ورزشکار بوده است.
6130/6016انتهای پیام /*


درباره gohari