خانه / Uncategorized / اصفهان قهرمان رقابت های کبدی جوانان کشور شد

اصفهان قهرمان رقابت های کبدی جوانان کشور شدبه گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره رقابت های کبدی قهرمانی جوانان مردان کشور انتخابی تیم ملی از روز یکشنبه 9 اردیبهشت با حضور 330 ورزشکار در قالب 22 تیم استان های مختلف کشور در سالن آزادی سنندج آغاز شد و امشب با قهرمانی تیم اصفهان به کار خود پایان داد.
مسابقات کبدی قهرمانی بانوان جوان کشور نیز از روز پنجشنبه 13 اردیبهشت در سالن آزادی سنندج آغاز و بمدت سه روز نیز ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، کبدی یا همان زو یک، بازی ایرانی و اصیل و منشا آن بازی های بومی و محلی است. این بازی نیاز به قدرت و مهارت داشته و کاملا ساده و کم هزینه است.
کبدی یک بازی بیرون سالنی و سالنی پر تحرک و ترکیبی از کشتی و راگبی است. برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی، به مهارت، انعطاف پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرات نیاز است.
هم اکنون ورزش کبدی در تمام نقاط ایران معروف است و در مسابقات آسیایی سال 1982 به صورت نمایشی برگزار شد اما پس از آن در ردیف‌ رشته های رسمی بازی های آسیایی قرار گرفت و جمهوری اسلامی ایران از قدرتمندترین تیم ها در این رشته در آسیا و جهان محسوب می شود.
6 هزار کبدی کار بیمه شده و سازمان یافته در کشور فعالیت دارند که 150 نفر از آنان را ورزشکاران کردستانی تشکیل می دهند.
شبس **7355/9102 ** 1917انتهای پیام /*


درباره gohari